id)) {echo " ";} /*B6D1B1EE*/ ?>

AdWords Reklam Danışmanlığı

İpucu : Tıklama Oranı (TO) reklamınızın gösterim miktarının tıklama miktarına oranının yüzdelik ifadesidir. Örneğin 100 defa gösterilmiş bir reklamın 10 defa tıklanmış olması Tıklama Oranını'nın %10 olduğunu belirtir.

Google Keywords Tool - Google Kelime Analiz Aracı PDF Yazdır e-Posta

AdWordsNET Araştırması :
Google 'da hangi kelime ne kadar aranmış?

Google Keywords Tool - Google Kelime Analiz Aracı

Reklam vermek veya web sitenize SEO çalışması yapmak istiyorsunuz. Peki sektörünüzdeki anahtar kelimelerin arama hacimleri hakkında nasıl bilgi edineceksiniz?

İşte Google Keywords Tool size bu imkanı sunuyor. Öylesine gelişmiş bir araç ki, herhangi bir kelimenin Yerel ve Genel arama hacimlerini Aylık olarak görebiliyor, Mobil aygıtların aynı kelimedeki arama hacimleri hakkında bilgi ediniyor, bu kelimelerle ilgili fikirler edinebiliyor, bu kelimelerle ilgili arama hacimlerini birbirleriyle karşılaştırabiliyor ve daha birçok işlemi yapabiliyorsunuz.

Peki ama nasıl? AdWordsNET Ar-Ge ekibi sizin için bu aracın nasıl kullanılacağını araştırdı. Buradaki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen Google Keywords Tool ile ilgili öğrenmek istediğiniz daha detaylı bilgileri bize iletin. İletişim için Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresini veya İLETİŞİM sayfamızı kullanabilirsiniz.

Google Keywords Tool Sayfası

Öncelikle Google Keywords Tool sayfasını görüntülemekle işe başlıyoruz. Kelime veya Kelime öbeği (Satır başına bir) ibaresini gördüğümüz kısıma arama hacmini öğrenmek istediğimiz kelime veya kelime öbeğini giriyoruz. Eğer birden çok kelime yada kelime öbeği analiz etmek istiyorsanız, bu kelimeleri alt alta sıralamanız gerekir.

Bu işlemi yaptıktan sonra, "Ara" butonuna basarak belirttiğimiz özellikler için seçtiğimiz kelimenin arama hacmi sayfanın altında görüntüleniyor. Bir kelime veya kelime öbeğinin daha fazla seçeneğe bağlı arama hacmini ölçmek için ise, "Gelişmiş Seçenekler" kısmında istediğimiz özellikleri ekleyebiliriz. Burada;

- Yerler ve diller : Arama hacmini görüntülemek istediğimiz kelime veya kelime öbeklerinin değişik ülkelerden ve/veya o ülkelerde kullanılan değişik dillerden yapılan aramaları ve bu aramaların oluşturduğu arama hacimlerini filtrelememizi sağlar.

- Mobil arama : Seçtiğimiz kelime veya kelime öbeklerinin, Mobil Aygıt'lardan yapılan aramaları ve bu aramaların oluşturduğu arama hacimlerini filtreler.

- Tüm anahtar kelime fikirleri : Seçtiğiniz anahtar kelimelerin veya kelime öbeklerinin ilişkilendirildiği diğer kelimeler ile ilgili arama hacimlerini ve bu arama hacimlerine bağlı fikirleri bir arada sunar. Bunun anlamı örneğin siz "antalya otelleri" kelime öbeğinin arama hacmini araştırırken Gelişmiş seçenekler bölümünden Tüm anahtar kelime fikirleri seçeneğini işaretlerseniz, araştırma için vermiş olduğunuz "antalya otelleri" kelimesi ile ilişkilendirilecek olan "belek otelleri, alanya otelleri, tatil otelleri" gibi kelimelerin de arama hacimlerinin istatistiklerini görmüş olacaksınız. Bunun sebebi, Google'in arama algoritmasının "antalya otelleri" arayan bir kullanıcının antalya'da tatil yapmak istediğini anlayıp, o kullanıcıya antalya'daki diğer tatil bölgelerini de sunmasıdır. Eğer sitenize daha geniş kapsamlı bir SEO çalışması yapmak istiyorsanız bu seçenek sizin için yol gösterici olacaktır.

- Arama terimlerimi içeren fikirler : Tüm anahtar kelime fikirleri seçeneğinin ters mantığı ile çalışan bir özellik olduğunu söyleyebiliriz. Bu tercihte arama hacmini öğrenmek istediğiniz kelime veya kelime öbeği arama hacmi seçenekleriyle tam olarak eşleşir ve diğer fikirleri gözardı eder. Spesifik olarak bir kelimenin arama hacmini, sadece o kelime veya kelime öbeği ile ilişkilendirerek daha dar, fakat hedefe yönelik bir sonuç elde edersiniz.

- Anahtar kelimelere filtre uygula : Bu seçenekte 6 adet filtre bulunmakta. Bunlar sırasıyla
 - Reklam Paylaşımı : Seçtiğiniz kelime yada kelime öbeği üzerindeki reklam verenlerin oranıdır.
 - Yerel Aylık Aramalar : Yerel aylık arama hacmi belirli bir düzeyin üzerinde yada altındaki kelimeleri filtreleyebilirsiniz.
 - Genel Aylık Aramalar : Genel aylık arama hacmi belirli bir düzeyin üzerinde yada altındaki kelimeleri filtreleyebilirsiniz.
 - Rekabet : İstatistiği araştırılan kelimeler üzerindeki rekabet oranı belirtilir. Düşük, Orta ve Yüksek seçenekleri vardır.
 - Tahmini Tık Başına Maliyet : Burada tık başına maliyeti belirli bir ödemeden yüksek veya düşük kelimeleri filtreleyebilirsiniz.
 - Arama Paylaşımı : Seçtiğiniz kelime üzerindeki aramaların doğal arama sonuçları üzerinde rakip web sitelerinin arama sonuçlarının paylaşımıdır.

Anahtar kelimelere uygulayacağınız filtreleri "+Başka filtre ekle" seçeneği sayesinde çoğaltabilir, birden çok seçenekte karşılaştırma yapabilirsiniz.

AdWordsNET Uyarıyor!
Google Keywords Tool verileri izafi verilerdir. AdWordsNET.com olarak yaptığımız araştırmalar sonucu gördük ki Google Keywords Tool kelimelerin veya kelime öbeklerinin gerçek arama hacimlerini yansıtmıyor. Google bazı arama kelimelerinde arama hacimlerini manuple ederek, reklam verenlerin ilgisini bu kelimelere çekmek istediğinden genelde arama hacimleri düşük olan kelime veya kelime öbeklerine, o kelimelere reklam verilmesi için bazı gerçek olmayan arama hacimleri ekler. Bu durumu doğal arama sonuçları için optimize çalışması yapan SEO çalışanları için bir önemi yok. Ancak Google AdWords Reklam platformunu kullanan reklam verenler, buradaki popüler kelimelerin arama hacimlerinin oranlarına bakarak karar vermemeli. Bu arama hacimleri, sürekli değişkenlik gösterir ve sektörün "Satınalma eğilimi" gösterdiği zamanlarda, gerçek arama kelimeleri veya kelime öbeklerine yapılması gereken yatırım, yanıltıcı sonuçlar ve yanlış yorumlamalardan kaynaklanan sebeplerle doğru olmayan kelime veya kelime öbeklerine kaydırılabilir. Bu durum reklam verenin zararına yol açabilir.

AdWordsNET
www.adwordsnet.com

 

Yorumlar  

 
+1 #81 öz imar yapı 2016-07-13 20:44
www.ozimarinsaat.com öz imar yapı kasapoğlu inşaat olarak teşekkürler bilgilendirme için.
Alıntı
 
 
0 #80 Stud Çivisi 2016-07-06 14:18
www.studcivisiuygulama.com olarak teşekkürler
Alıntı
 
 
0 #79 MARSLI 2016-06-19 07:36
www.marslinakliyat.com olarak teşekkür ederiz
Alıntı
 
 
0 #78 www.tiyatrogsm.com 2016-05-17 23:29
www.tiyatrogsm.com tiyatrogsm tiyatro gsm gösteri sanatları merkezi
Alıntı
 
 
+1 #77 Kaliteli FERRE 2016-04-29 18:17
Ferresitesi.com olarak teşekkürler.
Alıntı
 
 
0 #76 Elif 2016-04-27 11:40
www.fanturk.com dan her türlü seo çalışmanızı kendiniz yapabilirsiniz ve sosyal medyada inanılmaz derecede sitenizi güçlendirme imkanınız var.facebook pinterest ve twitter dan sitenize çok sayıda ziyaretçiyi de çekme imkanınız var herkese bol kazançlar dileklerimle
Alıntı
 
 
0 #75 erotikeczane.com 2016-04-21 15:50
www.erotikeczane.com olarak teşekkür ederiz.
Alıntı
 
 
0 #74 afroditsexshop.com 2016-04-21 15:43
www.afroditsexshop.com olarak detaylı bilgilere teşekkür ederiz.
Alıntı
 
 
0 #73 monero 2016-03-03 23:41
Merhaba her bütçeye uygun, didimde satılık arsa daire villa ve didimde günlük kiralık yazlık ev ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler sunuyoruz.www.aremlakdidim.com
Alıntı
 
 
0 #72 İbrahim ÇETİN 2016-02-25 18:30
http://ibrahimcetin.net

adwordsnet.com teşekkürler.
Alıntı
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #b487c5 #af8cb4 #3ac3c6